Делегація США перевірила стіну Яценюка на кордоні України та Росії: подробиці

Українські прикордонники мають намір забезпечити спостереження за кожним метром кордону

Делегація США перевірила стіну Яценюка на кордоні України та Росії: подробиці

Представники Програми з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) США в Україні ознайомилися з облаштуванням українсько-російської ділянки кордону.

Як інформує пресцентр Державної прикордонної служби України, ознайомлення проводив голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко.

У повідомленні наголошується, що в умовах загрози нацбезпеці України основою охорони кордону є проведення "активних режимних і контрольних заходів з посиленням військової складової".

фото - dpsu.gov.ua

За словами Дейнеки, необхідно забезпечити спостереження за кожним метром кордону з Росією та Білоруссю, щоб убезпечитись від диверсійно-розвідувальних груп, нелегальних мігрантів тощо.

"Звісно, ніякі перешкоди не врятують Україну від повномасштабного вторгнення, проте комплекс стаціонарних інженерних споруд та систем відеоспостереження, якими на даний час обладнана ділянка кордону з РФ, забезпечить нам своєчасне виявлення такої загрози, надасть час підготуватися для відсічі та підходу сил ЗСУ", – наголосив голова Держприкордонслужби.

Своєю чергою, начальник Східного регіонального управління Держприкордонслужби Валерій Вавринюк відзвітував про стан охорони кордону та заходи з його інженерно-технічного облаштування.

фото - dpsu.gov.ua

Зокрема, впроваджується модель комплексного захисту кордону, створення інтегрованої системи контролю над ділянками з використанням "інтелектуальних" техзасобів. Кордон оснащують камерами відеоспостереження та засобами фіксації, які дозволяють постійно відстежувати ситуацію.

Представники Програми EXBS США відзначили позитивну динаміку в розбудові прикордонної інфраструктури.

Сергій Дейнеко також подякував за допомогу та підтримку керівнику Програми EXBS США в Україні Метью Боулдіну. У відповідь Боулдін наголосив на необхідності подальшої допомоги у забезпеченні прикордонної безпеки України.

фото - dpsu.gov.ua

Як Україна будує "Стіну Яценюка" на кордоні з Росією: довідка

Україна після початку російсько-української війни 2014 року почала реалізацію проєкту "Стіна".

Проєкт, ініціатором якого виступив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, передбачає інженерно-технічне облаштування кордону, зокрема рокадні шляхи, загородження, рви, систему відеоспостереження, щоб запобігти незаконному перетину кордону контрабандистами, диверсійними групами. Загальна довжина огорожі має становити понад 2 тис. км.

Станом на травень 2021 року Державна прикордонна служба виконала роботи з будівництва "Стіни" на кордоні з Росією трохи більше, ніж на 50%.

Завершення будівництва "Стіни" заплановано на 2025 рік.

За аналогічним проєктом почали будувати свої стіни на кордоні з РФ країни Балтії і Польща.

Раніше Арсеній Яценюк заявив, що "Стіна" на кордоні повинна бути добудована, незважаючи на “біснування Росії”.

"Правильно було вперше в історії України почати будівництво українського кордону з РФ. Сам факт побудови кордону руйнував російську пропагандистську ідеологему, що Україна - це частина "русского міра". Ні, ми незалежна держава зі своїм кордоном. І він має бути добудований. Попри біснування Росії, пригрітих нею зрадників і просто корисних ідіотів", - заявляв Яценюк.

Також експрем'єр розповідав, що питанням невлаштованості російсько-українського кордону він займався ще з 2007 року, коли очолював МЗС.

"Ми вели демаркацію і делімітацію. Росія страшенно не хотіла, щоб був кордон. Страшенно. Ну, як це на кордоні між Україною і Росією немає ніяких споруд? Взагалі немає державного кордону... Коли я став прем'єром, зрозумів, що треба терміново будувати кордон. Я показав, як це виглядає: це цілий комплекс інженерних та оборонних споруд, контрольні смуги, вали, загороди", - сказав він.

Теги