Суд у смартфоні: українцям розповіли про новий мобільний застосунок

Користувачі зможуть отримувати інформацію про повістки, запрошення до суду, про дати судових засідань

Суд у смартфоні: українцям розповіли про новий мобільний застосунок

В Україні презентували новий мобільний застосунок "е-Суд". Додаток, який було запущено ще наприкінці вересня, пройшов деякі етапи тестування за допомогою користувачів. Про це повідомив у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" заступник голови Державної судової адміністрації Сергій Чорнуцький.

"Ми сьогодні презентували мобільний застосунок "е-Суд". Кожен охочий користувач смартфона з операційною системою android або з операційною системою iOS може хоч зараз завантажити застосунок "е-Суд", і скористатися наступними послугами...користувачі зможуть отримувати інформацію про повістки, запрошення до суду, про дати судових засідань. Можуть переглядати всі судові справи, в яких вони є учасниками або відповідачем або позивачем. Також з використанням мобільного застосунку вони можуть дізнатися інформацію про те, що стосовно них хтось подав позов або вони виступають, наприклад, боржником по якійсь справі. Також вони можуть управляти довіреністю на предмет доступу до своїх справ, а також надавати доступ можливості вчиняти дії від імені цих користувачів у суді", - розповів Сергій Чорнуцький.

Читайте також: Зеленський не дасть зірвати проведення судової реформи — Веніславський

 Заступник голови Державної судової адміністрації також повідомив, що відкритим тестуванням скористалися 10 тисяч користувачів. Дрібні недоліки в роботі додатка, за словами Чорнуцького, були виправлені.

"Ми оголосили відкрите тестування ще наприкінці серпня цього року, цим сервісом вже скористалися близько 10 тисяч осіб, які завантажили застосунок. Спочатку були окремі пропозиції та окремі незначні недоліки. Ми підправили оновленнями, і поки проблем з відповідним застосунком немає", - сказав він.

Сергій Чорнуцький також зазначив, що цей застосунок є актуальним для тих осіб, які перебувають на територіях пов'язаних зі збройним конфліктом на сході України. Крім того, на період пандемії буде не потрібно відвідувати суд для того, щоб скористатися послугами суду.

Заступник голови Державної судової адміністрації також повідомив, що застосунок для мобільних телефонів "е-суд" не призначений для подачі позовів до суду, через те, що для цього потрібен цифровий підпис. Такі послуги можуть бути надані за допомогою повної версії, яка поширюється на персональні комп'ютери.

Раніше Сергій Чорнуцький на своїй сторінці в Facebook повідомив, що Державна судова адміністрація України (ДСА) завершує роботи з розробки мобільного додатку електронного суду "е-Суд". Він зазначив, що сервіс додатка "е-суд" буде адаптований для роботи в смартфонах і на інших мобільних пристроях. Також він повідомив, що перша версія додатка більшою мірою відтворюватиме функціонал вебверсії Електронного суду, за винятком можливості подачі документів до суду.

Джерело Україна 24 Теги