Комаровський пояснив, чому перед вакцинацією медогляд необов'язковий

"Вакцинація — це медсестринська маніпуляція, яка огляду лікаря не вимагає", - сказав медексперт 

Комаровський пояснив, чому перед вакцинацією медогляд необов'язковий

Перед тим як йти на вакцинацію від коронавірусу, медогляд проходити необов'язково. Однак людина повинна враховувати свій поточний на момент вакцинації стан і знати про те, чи не впливають прийняті нею ліки на ефективність щеплення. Про це в програмі "Хард з Влащенко" на телеканалі "Україна 24" повідомив доктор Євген Комаровський.

Комаровський звернув увагу, що ВООЗ, а також низка організацій з охорони здоров'я у Великій Британії, США та Ізраїлі вважають, що медогляд перед щепленнями необов'язковий. 

"Якщо людина при свідомості, адекватно реагує на оточення, може ходити, розмовляти, у неї нормальна температура тіла, то в 99 відсотках вакцинація — це медсестринська маніпуляція, яка огляду лікаря не вимагає... Я насправді прекрасно розумію, що можу сказати, що так, всім потрібен медогляд, треба послухати, треба переконатися, що немає ніякої прихованої хвороби. Ну, прийшла до мене дитинка, я вирішую, вакцинувати її чи ні, я її послухав і почув у неї шум у серці. Мама каже, що у неї рік тому були судоми, алергія на полуницю, біль у животі епізодичний, запори...у неї серцева вада, чи у неї неврологічна проблема. Так нехай хворіє?" - сказав Комаровський.

Читайте також: Імовірність дуже велика — Скалецька про червону зону карантину

Що стосується аутоімунних процесів, то, за словами доктора, раптово при огляді їх виявити не вийде.

"Візьмімо якусь аутоімунну хворобу. Наприклад, системний червоний вовчак. Перед людиною стоїть запитання - їй можна робити щеплення від коронавірусу чи ні? Тоді я ставлю інше запитання - а хворіти їй коронавірусом можна?.. Коронавірус не обійде. Людина з цим коронавірусом неодмінно зустрінеться, і кожна людина повинна сама вирішити - я зустрінуся з білком коронавірусу, чи я зустрінуся з живим активним вірусом", — зазначив Комаровський.

Медик також підкреслив, що медична наука всього світу говорить, що якщо людина має хронічну хворобу, то її треба прищеплювати в першу чергу. Також він повідомив, коли не варто вакцинуватися, бо вакцина може в цьому випадку виявитися неефективною.

"Це гострий період інфекційної хвороби, високий рівень інтерферону в крові, вакцина може не спрацювати. Далі, імуносупресивна терапія, тобто ти зараз отримуєш препарати, які пригнічують імунітет, це як правило хімієтерапія при деяких онкозахворюваннях, і алергічна реакція на один з компонентів вакцини, причому це не просто алергічна реакція, а анафілаксія", - повідомив доктор.

Також Євген Комаровський сказав, що якщо у людини протікає гострий період інфекційної хвороби, то вона повинна про це знати. Також він зазначив, що люди, які мають які-небудь серйозні патології або алергію, повинні носити з собою бейдж або дармовис, на якому буде вказана група крові, на що алергія, а також, яким захворюванням вона страждає.

Також Комаровський повідомив, що в Україні карантин діє тільки на папері, насправді людям постійно треба нагадувати про методи протиепідемічного захисту. Закриття шкіл на період епідемії – не вихід, до того ж в Україні як мінімум третина населення вже має антитіла до COVID-19.

"У нас як мінімум 40-45 відсотків населення України, мабуть, має вже антитіла, плюс вакцинація 10 млн осіб, плюс якщо ми будемо продовжувати вакцинацію, врешті-решт, точно через півроку-рік прийдемо до того, що у кожного громадянина будуть антитіла. Тому зараз треба не угробити економіку, не угробити дітей без освіти, не втратити те, що є – лікарів, вчителів...треба просто вкладати гроші в допомогу", — зазначив медик.

Джерело Україна 24 Теги