Гордон щодо закону про олігархів: "Влада хоче контролювати всі ЗМІ"

Журналіст вважає, що законопроєкт №5599 "поверне Україну в 90-і роки"

Гордон щодо закону про олігархів: "Влада хоче контролювати всі ЗМІ"

В Україні необхідно карати за корупцію і відстоювати свободу слова, а не боротися з олігархами. Таку точку зору висловив у програмі "Час Голованова"  на телеканалі "Україна 24" журналіст Дмитро Гордон.

Гордон нагадав, що в США свого часу еліти прийшли між собою до угоди про те, що треба жити за законом.

"Чиновники отримують велику зарплату. Далі неминуче покарання за корупцію: вкрав - у в'язницю, і показувати це все великим планом з телевізора, в Youtube, що, дивіться, ось цьому ми дали велику зарплату, дали великий соцпакет, а він взяв хабар у цього олігарха. Олігарха у в'язницю за давання хабаря, чиновників у в'язницю за отримання хабаря і позбавлення всього. Тобто це комплекс заходів. Для того щоб зрозуміти, як це працює, поїдьте в США і подивіться, як це працює там. У них же корупції низової немає, нагорі, не виключаю, корупція існує", - повідомив журналіст.

Читайте також: Спроба чинити тиск на ЗМІ — експерт висловився щодо закону про олігархів

Він також зазначив, що лобізм — це якраз один із заходів, який протидіє корупції. 

"Все це комплекс заходів, який необхідно приймати. Чим швидше президент прийде до цього, тим краще, тому що напівзаходи вони, як правило, ні до чого не призведуть. А закон про деолігархізацію можна викинути у відро для сміття", - сказав Гордон.

Також він зазначив, що диспути навколо законопроєкту про олігархів не більше ніж піар-акції. Однак у цьому проєкті закладена, на думку журналіста, небезпечна ідея – відібрати в олігархів ЗМІ. Якщо це станеться, в Україні свобода слова буде під загрозою.

"Найголовніше те, що закон про олігархів — це прямий наступ на свободу слова, це боротьба зі своїми. Мене, до речі, дуже турбує сумна тенденція - влада методично намагається боротися зі ЗМІ. Це ж не перша спроба, першою спробою був закон про медіа... У законі про медіа були закладені варварські умови", — повідомив Гордон.

Також він зауважив, що у разі прийняття законопроєкту про олігархів, постраждають звичайні люди. На думку Гордона, в Україні наслідки закону про деолігархізацію призведуть до узурпації влади в одних руках.

"А це означатиме злидні для людей, повне повернення в дев'яності роки, некерованість, хаос, відсутність грошей, відсутність електрики. Ми можемо повернутися туди запросто. Жодна демократична країна собі такого не дозволяє", - зазначив Гордон.

Варто зазначити, що проєкт закону №5599, на думку глави партії "Голос" Кіри Рудик, може стати приводом для звинувачення інвесторів у тому, що вони олігархи. Рудик зазначила, що та концепція, яка закладена в проєкт закону, поєднується з принципами, якими сьогодні керується влада РФ і Білорусі. "Цей антиолігархічний закон не проти олігархів, він про концентрацію влади в одних руках, і він про те, щоб мати можливість контролювати тих чи інших людей в Україні. Я не уявляю, яким чином можна боротися за те, щоб до нас приходили інвестиції та одночасно говорити, що коли ви (інвестори – ред.) прийдете в Україну, тут вас можуть звинуватити в тому, що ви олігарх, і публічно вас внести до реєстру, тому що так вирішить РНБО. Це взагалі нечувано і ніде у світі таким чином це не працює. Україна в цьому плані може бути схожою на Росію і Білорусь, де одна людина може приймати рішення щодо того, щоб когось назвати олігархом, а когось ні",- повідомила нардеп.

Джерело Україна 24 Теги