Соцопитування: українці розповіли, звідки беруть інформацію про ліки

Українці розповіли, що впливає на їхній вибір лікарських препаратів

Соцопитування: українці розповіли, звідки беруть інформацію про ліки

Більше третини українців отримують інформацію про лікарські засоби в інтернеті, соцмережах, ще третина — від друзів та знайомих. Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії Gradus Research.

Найбільш розповсюджені джерела інформації про лікарські препарати серед населення міст України – це лікарі (56%), пошук інформації в інтернеті, соціальних мережах (39%), родичі, друзі та знайомі (33%) і провізори та фармацевти в аптеці (29%).

Читайте також: Понад 40% українців не проходять медогляд через високі ціни – опитування

Факторами, які найбільше впливають на рішення респондентів у виборі лікарських препаратів, є консультація з лікарем (62%), власний досвід (46%), консультація з родичами, друзями, знайомими (29%) та консультація з провізором або фармацевтом в аптеці (27%).

Читайте також: Дві третини українців проти примусової вакцинації від COVID-19 – опитування

Дослідження було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus показує структуру населення міст розміром понад 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 25 серпня 2021 року, розмір вибірки – 1001 респондент.

Допомагайте країні відстежувати стан суспільства у період після карантину — встановлюйте мобільний додаток Gradus.

Додаток для власників iPhone.

Додаток для користувачів Android.

Раніше повідомлялося, в Україні можуть запровадити мораторій на рекламу ліків у медіа. Експерти вважають, що це є спробою перекласти на рекламу відповідальність за самолікування.

Зокрема, президент асоціації "Виробники ліків України" Петро Багрій зазначив: "Загроза, якщо говорити про самолікування, лежить у площині отих рецептурних препаратів, яких сьогодні в Україні, на жаль, купується переважна більшість без рецептів. І мені здається, перш ніж говорити про самолікування, спочатку треба навести лад у продажу рецептурних ліків".

Джерело Україна 24 Теги