"Дика ситуація": політолог про кризу в зеленій енергетиці

Кирило Сазонов зазначив, що невиплата грошей виробникам зеленої енергії нагадує азартну гру

"Дика ситуація": політолог про кризу в зеленій енергетиці

Ситуація з невиплатою коштів виробникам зеленої енергії призвела до втрати довіри інвесторів до України, яка стала ближчою до дефолту. Таку думку в ефірі програми ток-шоу "Сьогодні" на каналі "Україна 24" висловив політолог Кирило Сазонов.

"Ця ситуація абсолютно безглузда, незрозуміла і дика. Ми взяли під "зелені облігації" з цільовим призначенням - розрахуватися з постачальниками зеленої генерації. Але раптом ці гроші застрягли, що викликало здивування і у тих, хто генерував цю енергію, і у тих, хто дав гроші під ці облігації, і у всіх інвесторів... Хлопці, якщо ви так "кидаєте", то чи має сенс вкладатися в Україну, мати справу з цією державою? Це ж азартна гра, це несерйозно... Потім гроші повернули, але не всім. ДТЕКу не повернули чомусь. Це вже взагалі, вибачте, управління економікою в ручному режимі", - сказав Сазонов.

Читайте також: Ляшко повідомив, чим для України обернеться скандал із зеленою енергетикою

Експерт вважає, що провина лежить на міністрові енергетики та прем'єр-міністрові, які мають звітувати перед парламентом.

"Я так вважаю, це мало закінчитися викликом до Верховної Ради і прем'єр-міністра, і міністра енергетики. Це не жарти, ми бачимо, як відреагувала гривня, інвестори, українські акції – ми стали на 20% ближче до дефолту. Це дуже погана ситуація. Це питання не рівня президента, а рівня міністра енергетики, прем'єра. Але якщо вони не справляються, хотілося б почути думку президента щодо цієї теми", - сказав Сазонов.

15 листопада пресслужба ДТЕК ВДЕ повідомила, що загальна заборгованість перед компанією за 2020-2021 роки становить 4,3 млрд грн. Компанія заявляє про дискримінацію щодо погашення заборгованості зеленої генерації, а також вимагає проведення негайного розслідування дій посадових осіб.

Політолог Дмитро Співак в ефірі "Україна 24" заявив, що ситуація з невиплатою компанії ДТЕК за вироблену зелену енергію може призвести до дефолту. "Кожен із 40 млн громадян України постраждає. Перше - катастрофічна реакція всього фінансового та політичного європейського світу. Друге. Після заяви всіх фінансових інституцій загроза дефолту в Україні зросла на 20%", - сказав він.

Джерело Україна 24 Теги