"Цинічний розрахунок Путіна": економіст оцінив скандальний указ Кремля

"Це можливість економічного зростання регіону"

"Цинічний розрахунок Путіна": економіст оцінив скандальний указ Кремля

Президент РФ Володимир Путін своїм указом про прирівняння товарів з ОРДЛО до російських намагається таким чином інтегрувати тимчасово окуповані території України в російську економіку. Таку думку озвучив у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" політичний та економічний експерт Валерій Клочок.

"Путін переслідує принцип експансії військової, торговельної, економічної. Він чудово розуміє, що це дуже серйозна сировинна база для збільшення внутрішньо валового продукту Росії. Для нього, крім оптимізації витрат, які він витрачає на утримання цих територій, дуже важливо провокувати економічне зростання", - вважає він.

Читайте також: "Москва використовує різні методи": Піонтковський озвучив мету Росії щодо України

Клочок зазначає, що реакція ЄС та інших західних партнерів України ніяк не вплине на рішення Путіна. 

"Ми, звісно, можемо скільки завгодно сколихувати повітря через це, але треба розуміти цинічний розрахунок Путіна: гроші, ресурси, для нього дуже важливо інтегрувати це у свою систему, щоб це працювало на економіку Росії. 

Він допомагає, вибачте, потерпілим, які живуть на тимчасово окупованих територіях. Він так це подаватиме. Знову ж таки, якби цинічно це не звучало - це можливість економічного зростання регіону. Це факт, що відбувся", - сказав він.

Раніше стало відомо, що президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким прирівняв товари з ОРДЛО до російських. У документі також доручено російському уряду спростити допуск товарів на ринок РФ та до держзакупівель.

Представник української делегації у Тристоронній контактній групі з питань Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив, що темпи надання російських паспортів жителям ОРДЛО знизилися.

"Процес активної паспортизації закінчився разом із проведенням на території ОРДЛО виборів до російської Держдуми. Зараз паспортизація проводиться дуже повільно. У мене немає цифр, я не вірив би російським цифрам, бо навіть на сайті МВС Росії одні повідомлення про паспортизацію спростовують попередні. Тому тут різна може бути статистика. Єдине, про що можна абсолютно впевнено говорити, – динаміка помітно знизилася, інтерес до цього процесу в Кремлі зараз зник", - сказав Гармаш.

Джерело Україна 24 Теги