"Дурість і нерозуміння": Данилюк про блокування Ощадбанком грошей за зелену енергетику 

Невиплата боргів по зеленій енергетиці позначиться на іміджі країни, вважає ексміністр

"Дурість і нерозуміння": Данилюк про блокування Ощадбанком грошей за зелену енергетику 

Україна заборгувала інвесторам зеленої енергетики близько 19 мільярдів гривень. Частковий розрахунок з понеділка почав здійснювати Ощадбанк, однак, наприклад, компанія ДТЕК з якоїсь причини не отримала грошей за зелену енергію. З чим пов'язані проблеми, що стосуються виплати компанії, в програмі "Сьогодні Ранок" на телеканалі "Україна 24" повідомив ексміністр фінансів Олександр Данилюк.

"Це дурість. Дурість і нерозуміння того, що не можна руйнувати довіру до держави, тому що ці тарифи встановлені на рівні закону. Фактично це була гарантія для інвесторів, коли вони приймали рішення, чи варто їм розвивати бізнес в Україні.  І це як для внутрішніх інвесторів, так і для міжнародних. Зараз їм просто сказали, що, мовляв, спасибі, побудували, а платити і виконувати свої зобов'язання ми не будемо.  Це дуже недалекоглядна позиція, вона дуже б'є по репутації країни", - підкреслив Данилюк.

Читайте також: "Це маразм": банкір про ситуацію з блокуванням грошей для зеленої енергетики

Він також висловив побоювання, що така ситуація може виникнути й у сфері "Великого будівництва", маючи на увазі будівництво доріг.

"Дурість ще в тому, що вибирати, або платити тим, хто побудував зелену енергетику, або, наприклад, будувати дороги, то знаєте, нова дорога - тут більше піару.  Знаєте, до чого це дійде?  Що навіть тим, хто будує дороги, їм також не платитимуть. Коли вже починають "кидати" направо і наліво, то це призведе до того, що буде ще більше обіцянок, а грошей на це не буде, гроші на це не будуть давати, тому що довіри немає. Мені здається, що саме в таку спіраль зараз заходить влада", - повідомив ексміністр.

Нагадаємо, у Києві 13 листопада на закритому засіданні Кабміну було звільнено директора державного підприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. Підприємство представляє інтереси держави й громадян на ринку електроенергії. Як повідомляється  на телеканалі "Україна 24", Петриковець каже, що на нього чинили тиск у Кабміні, аби підприємство не платило інвесторам за "зелену енергетику". Коли ж він погасив борги перед інвесторами, а це понад 19 млрд грн від єврооблігацій "Укренерго", його звільнили.

Рішення уряду може мати серйозні наслідки для України, заявив, своєю чергою, нардеп від "Євросолідарності" Олексій Гончаренко.

"Мова йде про понад 10 мільярдів євро інвестицій. Якесь чергове волюнтаристське рішення матиме дуже серйозні наслідки для держави, тому що на ринку альтернативної енергетики склалася глибока криза ще з початку минулого року. Накопичилися борги у розмірі понад 20 мільярдів гривень, і ці борги уряд пообіцяв сплатити повністю. Уряд мав це зробити ще на початку цього року. Було відповідне зобов'язання українського уряду, воно було закріплено законом, який був проголосований Верховною Радою та підписаний президентом. Але цього не сталося, борги залишилися в дуже великих обсягах", - сказав нардеп.

Джерело Україна 24 Теги