Тиск на зелену енергетику: Кабмін звільнив голову важливого держпідприємства

Костянтин Петриковець вважає рішення уряду політичним

Тиск на зелену енергетику: Кабмін звільнив голову важливого держпідприємства

У Києві 13 листопада на закритому засіданні Кабміну було звільнено директора державного підприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. Підприємство представляє інтереси держави й громадян на ринку електроенергії.

Як повідомляється в сюжеті програми "Сьогодні Новини" на телеканалі "Україна 24", Петриковець каже, що на нього чинили тиск у Кабміні, аби підприємство не платило інвесторам за "зелену енергетику". Коли ж він погасив борги перед інвесторами, а це більш як 19 млрд грн від єврооблігацій "Укренерго", його звільнили.

"Це чисто політичне рішення. Я буду його оскаржувати в законному порядку та відстоювати ділову репутацію. Я вважаю, що така велика терміновість пов'язана з великими грошима, які наше підприємство отримало для розрахунків з "зеленою генерацією". Причиною звільнення стало те, що я відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел", - стверджує він.

Читайте також: Гроші на болоті: у Фінляндії будують суперелектростанцію

Як повідомив Петриковець, підприємство відповідно до закону розподілило отримані від НЕК "Укренерго" 19,3 млрд грн і відправило до "Ощадбанку".

"На жаль, ці кошти зависли в банку. Платежі до останнього часу не підтверджені. Виходить, що державний банк не дає нашому підприємству виконати свої зобов’язання, оскільки це передбачено законом, перед інвесторами в зелену енергетику", - заявив він.

Нагадаємо, що популярність зеленої енергетики у світі стрімко зростає. Зокрема, Болгарія планує повністю перейти на відновлювані джерела енергії за 20 років.

Велика Британія також планує до 2035 повністю перейти на "зелену" електроенергію. Наразі більшість струму там уже виробляється з відновлюваних джерел, проте країна ще має значну залежність від газу.

Тим часом у Китаї зростає кількість сонячних станцій, від цього в країні зрівнялася ціна на вугільну енергетику та сонячну. 

У подальших планах Китаю - на найближчі десятиліття зменшити ціну за електроенергію до 13 дол. за мВт, а згодом і взагалі відмовитися від видобувних ресурсів і споживати лише екологічний струм.

Джерело Україна 24 Теги