Історія з "Укрнафтою" схожа на змову: нардеп про скандал з Коломойським

За мировою угодою зараз "Укрнафта" вимагає або газ, або гроші

Історія з "Укрнафтою" схожа на змову: нардеп про скандал з Коломойським

ПАТ "Укрнафта, яка підконтрольна бізнесменові Ігорю Коломойському, намагається відсудити в "Нафтогазу" 9 млрд кубометрів газу. Сама ситуація з позовом має ознаки змови, заявив в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Батьківщини" Олексій Кучеренко.

"Десь три тижні тому за спеціальним дорученням уряду "Оператор ГТС" зі свого рахунку перерахував 27 млрд грн на рахунок компанії "Укртрансгаз". Це дочірня компанія НАК "Нафтогазу". Наче для закупівлі газу. І це співпало у часі з мировою угодою, яка була укладена між НАК "Нафтогазом" і "Укрнафтою". Ми ж розуміємо, хоча в "Укрнафті" 52% і державні - належать НАК "Нафтогазу", - але давно нею керує не держава, м'яко кажучи, а експартнер пана Корбана. Так пишуть ЗМІ.

З 2005-2006 по 2012 рр. згідно з законом весь газ державних компаній, зокрема, й "Укрнафти", йшов на потреби населення і продавався за регульованою невеликою ціною. Так ось, "Укрнафта" оскаржила це, що відбувалося 15 років тому, сформувала свої претензії на 9 млрд кубів і пред'явила їх НАК "Нафтогаз", - розповів нардеп.

Читайте також: "Президент має важелі впливу — нардеп про борг перед компанією Коломойського"

"За цією мировою угодою зараз "Укрнафта" вимагає або газ, або гроші. І вони вже домовилися... Я вважаю, що в цій ситуації. яка сьогодні є, це категорично неприпустимо. І це просто свідчить про очевидні ознаки змови. Потрібно це доводити юридично", - сказав він.

Нагадаємо, народний депутат Олексій Гончаренко написав у своєму блозі на "Українській правді", що 26 жовтня державний "Нафтогаз України", в якому цього року влада фактично поставила лояльний менеджмент, згорнувши реформу корпоративного управління, уклав з Коломойським мирову угоду та погодився віддати йому газ із підземних сховищ. За словами Гончаренка, перші 700 млн куб. м передадуть уже 30 листопада.

Йдеться про газ, який нібито видобувала "Укрнафта" і передавала "Нафтогазу" у 2007-2013 роках для постачання пільгових груп населення, не отримавши за це гроші.

Також політик Геннадій Корбан розповів в інтерв'ю Цензор.Нет про те, що в олігарха Ігоря Коломойського з'явилася можливість зараз пред'явити "Нафтогазу" відсуджений колись обсяг газу, який не був оцінений.

"Він створив заборгованість "Укрнафти" перед державою абсолютно навмисне – прибуток вивів, а не сплатив податки. А тепер, щоб не було заборгованості "Укрнафти" перед бюджетом, "Нафтогаз" отримує гроші від уряду за рахунок майбутнього видобутку і погашає борг "Укрнафти". Ось така схема. Якщо ви візьмете текст закону, то самі переконаєтеся в цьому. Це прокачування грошей", — сказав Корбан.

Джерело Україна 24 Теги