Україна може втратити мільярди через позов Коломойського: подробиці від депутата

Людмила Буймістер пояснила ситуацію навколо "Укрнафти" та "Нафтогазу"

Україна може втратити мільярди через позов Коломойського: подробиці від депутата

Підконтрольна бізнесменові Ігорю Коломойському "Укрнафта" намагається відсудити у "Нафтогазу" 9 млрд кубометрів газу. Ситуацію прокоментувала у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" народна депутатка Людмила Буймістер.

"Якщо говорити з юридичної точки зору, насправді було рішення суду, тільки воно було вже давно — у 2008 році або близько того. Але воно було досить сумнівним, бо газ не можна забрати у державної компанії. Можна вимагати грошової компенсації за газ. Але, попри це, Коломойський якимось чином таке рішення отримав, і держава має повернути не кошти — різницю в ціні, яку держава заплатила за цей газ Коломойському, просто за тарифами для населення, — а повернути обсяг газу. Тепер іде спекуляція на цьому, оскільки сьогодні за ціною тисяча доларів (за тисячу кубометрів газу — ред.) Коломойський вимагає повернути йому гроші", — сказала вона.

Читайте також: Україні може не вистачити газу на зиму: озвучено тривожний прогноз

Буймістер розповіла, що ситуація має обтяжливу обставину.

"Ситуація погіршується тим, що минулого року в парламенті абсолютно підступним способом проголосували законопроєкт, який списує борги "Укрнафти" — компанії, яка належить на 50% Коломойському. Причому, щоб зібрати голоси за цей законопроєкт, були допущені досить серйозні спекуляції", — сказала вона.

Раніше народний депутат Олексій Гончаренко написав у своєму блозі на "Українській правді", що 26 жовтня державний "Нафтогаз України", в якому цього року влада фактично поставила лояльний менеджмент, згорнувши реформу корпоративного управління, уклав з Коломойським мирову угоду та погодився віддати йому газ із підземних сховищ. За словами Гончаренка, перші 700 млн куб. м передадуть уже 30 листопада.

Йдеться про газ, який нібито видобувала "Укрнафта" і передавала "Нафтогазу" у 2007-2013 роках для постачання пільгових груп населення, не отримавши за це гроші.

Джерело Україна 24 Теги