Енергокриза в Україні: ексміністр пояснив, у чому небезпека

"Це абсолютно небезпечний підхід"

Енергокриза в Україні: ексміністр пояснив, у чому небезпека

Україна абсолютно не готова до енергокризи, яку провокує Росія. Про це сказав в ефірі програми ток-шоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" ексміністр енергетики Олексій Оржель.

Колишній чиновник також прокоментував слова чинного міністра енергетики Германа Галущенка про те, що в Україні взагалі не буде проблем із опалювальним сезоном.

"Ми абсолютно не готові. Пан Галущенко каже, що ми маємо підтвердити у лютому нашим європейським партнерам, що наша система готова працювати ізольовано і показати аварійну ситуацію - наприклад, що у нас відключився один атомний блок. 

Пан Галущенко розповідає, що ми пройдемо на 14 блоках, а 15-ий буде у резерві. І взагалі, будемо включати 15 блок атомний у систему. Це абсолютно небезпечний підхід. І він нам обов'язково аукнеться десь у березні-квітні, коли ми дуже не оптимально прийдемо у ремонтний майданчик для "Енергоатому", - розповідає Оржель.

Читайте також: Енергокриза в Україні: нардеп пояснив, що з газом власного видобутку

Колишній міністр зазначає, що українські блоки АЕС виходять на ремонти планово, тож якщо взимку будуть задіяні усі блоки станцій - навесні державі необхідно буде знайти резерви.

"І якщо станеться аварія на якомусь блоці ми маємо забезпечити одразу резерви, щоби ми віднайшли цей обсяг ядерного блоку. На початку тижня у нас вже говорять про імпорт електричної енергії в обсягах 900 МВтз Білорусі і 2200 МВт з РФ. Це одна Хмельницька АЕС плюс ще один блок. Значить, нам не вистачає вже однієї нашої станції плюс ще половинки.

Виходить ситуація, що ми дуже-дуже погано готові. Лунають заяви про те, що на нашій тепловій генерації будуть задіяні газомазутні блоки - це надзвичайно дорого. Це вихід теплової генерації з величезними боргами. Якщо говорити про державний Центренерго - це будуть створені погані фінансові показники для Центренерго", - додав Оржель. 

Зазначимо, що 5 листопада міністр енергетики Герман Галущенко відповідав на запитання у Раді в рамках Години питань до уряду. Він запевнив депутатів, що Україна спокійно пройде опалювальний сезон, а уряд має плани, "за рахунок яких видів палива, і як ми забезпечуватимемо стабільну роботу теплової та атомної генерацій".

Джерело Україна 24 Теги