"Міжсобойчик з "Більшовиком": Мураєв заявив, що про продаж і ціну домовилися заздалегідь

Замість промислового гіганта побудують житловий квартал, повідомив Євген Мураєв

"Міжсобойчик з "Більшовиком": Мураєв заявив, що про продаж і ціну домовилися заздалегідь

Завод "Більшовик" був проданий приватним особам у період, коли жоден господарник не дозволить собі що-небудь продати. Про це повідомив в ексклюзивному інтерв'ю в програмі "Ток-шоу№1" на телеканалі "Україна 24" колишній нардеп Євген Мураєв.

"Це міжсобойчик. Ви ж прекрасно розумієте, що Хмельницький (Василь Хмельницький, український бізнесмен – ред.), Хомутиннік (Віталій Хомутиннік – український підприємець і політик – ред.), син Черновецького (Степан Черновецький, український бізнесмен, син колишнього мера Києва Леоніда Черновецького – ред.) - це ті три компанії, ті три кінцевих бенефіціари, які удавали, що відбуваються ці торги", — сказав політик.

Читайте також: Аукціон виглядав ганебно - банкір про продаж заводу "Більшовик"

Мураєв заявив, що замість заводу на цьому місці може бути побудований житловий квартал.

"Ви бачили величезний завод, флагман машинобудування колись... замість нього буде черговий житловий квартал. Відбувається деіндустріалізація України. Насправді відбувається продаж активів у той момент, коли щось продавати не стане жоден господар. Тому що зараз Україна падає в економічному плані, вона втрачає інвестиційну привабливість через конфлікт на Донбасі, і сюди не поспішають інвестори. І тому нерозумно щось продавати в цей період історії нашої країни", - зазначив він.

Мураєв також повідомив, що про ціну учасники угоди домовилися заздалегідь.

"Це говорить про те, що всі учасники знали свою роль. Цей продаж відбувся за раніше обумовленою, найімовірніше, ціною. Про це говорить маленька маржинальність від заявленої вартості лота, і це продано в інтересах когось", - сказав екснардеп.

Також він зазначив, що, на його думку, такі угоди вказують на те, що йде "розпил" держави.

"А у нас відбуваються якісь ротації (в Кабміні - ред.). Робиться це для того, щоб нам закрити очі на те, що йде масштабний розпил нашої держави, її розпродаж, причому на тлі того, що гинуть люди в лікарнях, на тлі величезного злодійства на "великих будівництвах". Я думаю, що це скоро стане всім достеменно відомо", — сказав він.

Політик також підкреслив, що для того, щоб побудувати новий такий завод, а також підвести до нього все необхідне для роботи, потрібні мільярди гривень.

"Щоб побудувати такий новий завод, щоб завести туди необхідну енергетику, створити інфраструктуру для виробництва - потрібні мільярди. На цьому заводі працювали десятки тисяч українців. Де ми будемо робити ці робочі місця? Я вважаю, що це злочин, і абсолютно впевнений, що влада себе контролювати не може", — сказав він.

Раніше нардеп Валентин Наливайченко також розповів, у чому полягає суть корупційної схеми, яку пустили в дію під час продажу "Більшовика".

"Далі на фінальний етап виходять 3 комерційні структури. Як ми тепер чітко бачимо - це не найбільші забудовники, невідомі нікому забудовники. Але дві з них між собою, ці компанії, пов’язані. Це раз. По-друге, одна з них перемагає на так званому аукціоні з відривом 2% від стартової ціни. Не з торгів, а від стартової ціни, яка Фондом держмайна була виставлена - понад 1 млрд 300 млн гривень, не доларів. А за 1 млрд 400 млн і пішов цей об’єкт, пішли 35 гектарів у центрі Києва. Для того щоб зрозуміти, в чому суть корупційної оборудки - насправді навіть номінальна власність землі в центрі міста Києва в 3-4 рази більша, це якщо не рахувати комунікації, інше майно, яке залишилося так чи інакше на цьому стратегічному об’єкті. Його теж ніхто не оцінив, його теж за безцінь списали, як і землю. Ось у чому суть корупційної оборудки", - сказав він.

Джерело Україна 24 Теги