В Україні зросла середня зарплата: стало відомо, хто почав отримувати більше

"Медицина знаходиться десь в останній десятці за рівнем заробітної плати"

В Україні зросла середня зарплата: стало відомо, хто почав отримувати більше

Середня зарплата українців у вересні 2021 року зросла на 242 гривні й наразі становить 14 239 гривень. В ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський розповів, у яких галузях зарплати зросли найбільше.

За його словами, найбільш високооплачувана галузь в Україні станом на зараз - авіаційна, а ось найменше в Україні досі отримують медики.

"Якщо говорити в цілому по світу, то справді, авіаційна галузь – одна з найбільш високооплачуваних. Але найвищі гонорари отримують пілоти цивільної авіації та другі пілоти цивільної авіації. 

Щодо медиків, тут ми говоримо про розрахунки – йдеться про медичний персонал. Насправді в медицині, як і в інших сферах, є люди, які мають до медицини дотичне відношення. Наприклад, ті ж водії, люди, які обслуговують техніку. І зарплати станом на сьогодні – медицина знаходиться десь в останній десятці за рівнем заробітної плати”, – сказав Бураковський.

Читайте також: У Раді з'явилася ідея щодо прожиткового мінімуму: подробиці

Фахівець також зазначив, що глибші дані щодо середньої зарплати в Україні не можна вираховувати лише за цифрами Держстату. 

"Середня заробітна плата просто показує тренд по галузі та Україні, виконуючи своє відповідне завдання. Але якщо ми хочемо аналізувати зарплату в глибшому плані, ми маємо дивитися на інфляцію і скільки людей яку зарплату одержують. Тоді стане зрозуміло, хто і скільки отримує по максимуму, а кому потрібна допомога", - додав експерт.

Раніше в ефірі програми "Сьогодні Ранок Вихідний" на телеканалі "Україна 24" економіст Олег Пензін розповів про нову схему нарахування субсидій.

"Минулого року була аналогічна ситуація. Коли був локдаун, були встановлені норми нарахування субсидій на 50% більше, ніж наявні. Коли країна почала виходити з локдауну, коли почали зелені зони з'являтися - повернулися до старих нормативів нарахування субсидій на квадратні метри, на ті соціальні норми, на які нараховується субсидія. Зараз у зв'язку з появою червоних зон Мінсоцполітики знову повернулося до тих правил", - сказав він.

Джерело Україна 24 Теги