"Повна дурниця": Ляшко розкритикував поступки Росії щодо газу

Політик пояснив, чому Кремль не зацікавлений у подібних пропозиціях

"Повна дурниця": Ляшко розкритикував поступки Росії щодо газу

Знижка на транзит газу в 50%, яку президент України Володимир Зеленський запропонував "Газпрому", є безглуздою. Росія ніколи не погодиться на таку пропозицію.

Таку думку висловив в ефірі програми "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24" лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

"Повна дурня... Я зараз про пропозицію на 50% знизити. Для чого це робиться, скажіть мені?.. В цьому немає жодної логіки. Якщо мені хтось хоче сказати, що ми росіянам зробимо на 50% знижку, і вони будуть качати через нашу трубу газ - цього не буде... Москва не направляє газ до Європи не тому, що висока вартість транзиту через Україну. Для Москви газ і труба - це важіль політичного впливу. Сьогодні, шантажуючи Європу цінами на газ, вони добиваються політичних поступок, в тому числі - зняття санкцій. Тому жодної логіки в тому, щоб знизити для Москви вартість транзиту, немає", - заявив лідер Радикальної партії.

Читайте також: "Це політичне рішення": в Україні відреагували на відмову Угорщини від транзиту газу

На думку Ляшка, Москва не погодиться на таку пропозицію, "навіть якщо ви їм запропонуєте безкоштовно качати газ".

"Для них ті 2-3 млрд доларів, які вони платять Україні за транзит газу - це копійки. Подивіться, яка сьогодні ціна на газ - вони заробляють у 100 разів більше. А ми пропонуємо їм платити вдвічі менше від тих копійок, які ми отримуємо. Я вважаю, що вартість транзиту через українську трубу насправді занижена. Ще й пропонують у 50% знижку. Для чого? В них мета зовсім інша. Ті, хто робить такі пропозиції, абсолютно не розуміють, в чому полягає політична мета Москви. Їхня мета не в тому, щоб качати газ. Тим більше, що можливості качати газ через нашу трубу є, але ж вони не користуються цією можливістю. Їм треба змусити Європу запустити "Північний потік-2". Як тільки вони запустять "Північний потік-2", вони припинять качати газ через Україну", - підкреслив політик.

За його словами, у ситуації, що склалася з газом, Європа винна сама.

"Вони самі залізли на московську "газову голку", хотіли спробувати, що таке залежність від Москви. Вони дуже хотіли "Північний потік-2" - вони його отримали", - заявив Ляшко.

Читайте також: "Влада зробила величезний злочин": Ляшко про кризу в енергетиці

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський повідомив виданню Bloomberg, що Україна пропонує Росії знижку на транзит природного газу до Європи, щоб збільшити постачання та полегшити енергетичну кризу в регіоні. Знижка в 50% поширюється на обсяги, які перевищують договірні 40 млрд кубометрів газу, який Україна вже транспортує до Європи з Росії.

За словами Зеленського, Україна пропонує ці додаткові потужності всім потенційним транзитним країнам, зокрема і Росії.

Як відомо, обмежені російські поставки та низький рівень запасів призвели до того, що Європа напередодні зими страждає від нестачі газу. Ціни на спотовому ринку досягли рекордно високих показників.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що його країна готова збільшити постачання до Європейського Союзу через "Північний потік-2" одразу після того, як газогін пройде сертифікацію. В Європі багато хто розцінює такі заяви як шантаж.

Джерело Україна 24 Теги