Проблеми з опалювальним сезоном: озвучено прогноз, що чекає Україну взимку

Експерт зазначив, що складна ситуація на початку опалювального сезону виникла не з вини України

Проблеми з опалювальним сезоном: озвучено прогноз, що чекає Україну взимку

Україні має вистачити запасів газу на опалювальний сезон. Проблеми можуть виникнути через недостатній обсяг транзиту російського газу.

Такий прогноз озвучив в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко.

За його словами, складна ситуація на початку опалювального сезону виникла не з вини України - це загальносвітова криза, яка почалася з Китаю та Росії.

"Думаю, що з газом ми вирулимо у цей опалювальний сезон. 18 млрд кубів газу - достатньо, щоб середньої холодності зиму пройти. Щоправда, для того, щоб було нормальне газоспоживання взимку з труби, треба, щоб був транзит - хоча б 40 млрд кубів річного обсягу, оскільки в східних регіонах побудовано енергоспоживання таким чином, що відбирається з транзитного газу обсяг і компенсується на заході, оскільки коли в прямому режимі працює газогін, всі сховища на заході знаходяться, і вони не можуть подати у східні регіони газ. Тому робиться заміщуюча схема. Це не крадіжка газу - ми компенсуємо, просто так побудовано. Тому, якщо не буде транзиту, доведеться розгортати ГТС на реверс, як це було в 2009 році, і докуповувати в Європі необхідні обсяги", - сказав експерт.

Читайте також: "Всі мери шоковані": журналістка про проблеми з опалювальним сезоном в Україні

На запитання, чи складно налагодити реверс, Дяченко відповів:

"Це непросто, по-перше, з технологічної точки зору. 2009 року за тиждень, здається, впорались. Це можливо. Ніхто не вірив, що це можна - зробили. Треба розгорнути компресорні станції. Інша справа - якщо одумаються і захочуть транзит, доведеться знову розгортати. Це штука непроста і коштує грошей. Тому краще, щоб зберігся реальний транзит через Україну, і щоб все нормально працювало".

Читайте також: Чи буде газ в оселях українців: Разумков розповів про проблеми

За останні дні в деяких регіонах і населених пунктах України було оголошено надзвичайну ситуацію через відсутність газу для опалення комунальних та бюджетних установ.

Ексдепутатка Верховної Ради Валерія Заружко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що в Україні сьогодні є три проблеми з опалювальним сезоном.

"По-перше, це традиційні проблеми з тепломережами, які перебувають у непридатному стані з року в рік. Друга проблема - це проблема з запасами газу... Деякі області навіть вводять надзвичайний стан. Йдеться про Львівську, Хмельницьку, Закарпатську області... Але основна проблема, на мою думку, буде в наступному - це різниця між цінами, які платитиме населення за газ, які зафіксовані й меморандум підписаний, і ринковою ціною, звідки приходитиме ця компенсація. Тому що розрив чималий. Ми прекрасно розуміємо, що єдине джерело фінансування - це можуть бути наші з вами гроші, які сплачені до бюджету як податки", - розповіла екснардепка.

Джерело Україна 24 Теги