Питання до "Нафтогазу": експерт про проблеми з опалювальним сезоном

Керівництво НАК "маніпулює інформацією", вважає Олег Постернак

Питання до "Нафтогазу": експерт про проблеми з опалювальним сезоном

Керівництво "Нафтогазу України" є відповідальним за надзвичайну ситуацію в низці областей, яка склалася через високі ціни на газ і загрозу зриву опалювального сезону.

Про це в ефірі токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" заявив політтехнолог Олег Постернак.

"Я бачу проблему передусім у менеджменті "Нафтогазу", який, фактично, іноді маніпулює інформацією. Давайте звернемося до прикладу Івано-Франківська. Мер надсилає ліміти до "Нафтогазу", 50 млн кубометрів, йому підтверджують 38 млн. А інше - поки тиша. "Нафтогаз" чекає, що міські голови, міські адміністрації вийдуть на ринок і почнуть закуповувати газ у нього, але не за 13 грн, або з НДС буде 16 грн, а трішки більше", - зазначив Постернак.

Читайте також: Будинок можуть відрізати від газу: кого це стосуватиметься

За словами експерта, виникає питання до керівника правління "Нафтогазу" Юрія Вітренка, чому НАК доводить до такої ситуації.

Нагадаємо, що 30 вересня "Нафтогаз" підписав меморандум з центральною і місцевою владою про непідвищення тарифів. Згідно з меморандумом, до кінця опалювального сезону ціна газу залишиться фіксованою для населення (7,4 грн за кубометр) і бюджетних установ (13,6 грн за кубометр).

За останні дні в низці регіонів і населених пунктів України було оголошено надзвичайну ситуацію через відсутність газу для опалення комунальних та бюджетних установ.

Ексдепутатка Верховної Ради Валерія Заружко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що в Україні сьогодні є три проблеми з опалювальним сезоном.

"По-перше, це традиційні проблеми з тепломережами, які перебувають в непридатному стані з року в рік. Інші проблеми - це проблеми з запасами газу... Деякі області навіть вводять надзвичайний стан. Йдеться про Львівську, Хмельницьку, Закарпатську області... Але основна проблема, на мій погляд, буде в наступному - це різниця між цінами, які платитиме населення за газ, які зафіксовані і меморандум підписаний, і ринковою ціною, звідки буде приходити ця компенсація. Тому що розрив чималий. Ми прекрасно розуміємо, що єдине джерело фінансування - це можуть бути наші з вами гроші, які сплачені до бюджету як податки", - розповіла екснардепка.

Джерело Україна 24 Теги