Європа лобіює інтереси "Газпрому" — політолог про транзит газу через Україну

Тарас Загородній прокоментував заяву Путіна про українську ГТС

Європа лобіює інтереси "Газпрому" — політолог про транзит газу через Україну

Президент Росії Володимир Путін заявив про загрозу припинення транзиту газу через Україну до Європи. За його словами, українська газотранспортна система нібито зношена, і труба може "лопнути" при збільшенні тиску.

Цю заяву прокоментував у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" політолог Тарас Загородній.

"Наша ГТС за всі роки незалежності жодного разу не давала загального збою. У нас не було великих аварій — на відміну, до речі, від Російської Федерації. Тому зрозуміло, що Путін просуває свої інтереси та інтереси Росії щодо дискредитації нашої ГТС і дискредитації українського шляху. Всі ті нісенітниці, які він говорить, будуть підхоплюватися німцями та іншими європейцями, які відкрито лобіюють "Північний потік-2", щоб позбавити Україну транзиту", — сказав він.

Читайте також: "Якщо Росія зменшить обсяги газу, то постраждають усі" - експерт про Північний потік-2

Експерт відповів, чи допоможе модернізація ГТС, яку планують провести.

"Росія не для того інвестувала в німецьку та австрійську політику, щоб вони брали наші сертифікати. Давайте будемо відверті, рівень корупції в Німеччині досить високий. Там черга стоїть, хто працюватиме в "Газпромі". Ми можемо показувати сертифікати, можемо стояти на голові та розповідати, як у нас все добре. Але вони лобіюють інтереси "Газпрому", ось і все, зокрема й "Північного потоку". Чому — з різних причин. Їм це вигідно, Німеччина хоче собі зменшити ціну газу для своєї промисловості. Вони хочуть отримувати газ від Росії без транзитних проблем в їх розумінні. Так що нам теж треба ворушитися, залучати інших інвесторів і постачальників і так далі", — сказав він.

Читайте також: Прямий контракт із "Газпромом": Кучеренко розповів, про що обмовився Зеленський

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін на пленарному засіданні "Російського енергетичного тижня" заявив, що нарощувати транзит російського газу через Україну небезпечно, тому що через зношування її газотранспортна система може "лопнути зовсім".

За його словами, "знос ГТС України становить близько 80-85%, для того, щоб зберігати або збільшувати прокачку, потрібно привести цю систему до нормального стану", тому що Європа ризикує залишитися без цього маршруту.

Джерело Україна 24 Теги