Транш від МВФ: у Зеленського розповіли, скільки отримає Україна

Олег Устенко назвав суму, яку МВФ відправить Україні до кінця року

Транш від МВФ: у Зеленського розповіли, скільки отримає Україна

Україна може отримати понад мільярд доларів від МВФ до кінця цього року — такий прогноз оприлюднила компанія J.P.Morgan. Цей прогноз прокоментував у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" радник президента з економічних питань Олег Устенко.

"Україна знаходиться в програмі stand-by, програма на 5 млрд доларів; 2,1 млрд Україна вже отримала. Місія МВФ закінчила свою роботу в Україні, і зараз вони працюють з документами. Ми очікуємо найближчим часом підписання документів з МВФ, попереднього договору, який дасть можливість винести питання України на засідання Ради директорів. Ми очікуємо, що транш, який повинен прийти, становитиме близько 750 млн доларів", — сказав він.

Читайте також: Гройсман: Гроші МВФ треба не заховати, а використати на потреби громадян та на економіку

При цьому, за словами Устенка, Україна може отримати додаткові гроші.

"Обговорюється також можливість продовження цієї програми, на пів року — це, я так розумію, головне в обговоренні щодо термінів. Якщо так буде, то ми можемо очікувати, що Україна отримає додатковий транш і повністю вибрати програму - 2,9 млрд доларів, які ще залишилися для нашого кредитування", — сказав він.

Раніше економіст Павло Кухта заявив, що в України сьогодні досить високі шанси на отримання нового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. За його словами, з геополітичної точки зору, Захід повинен Україні після запуску російського газопроводу "Північний потік-2".

"Думаю, МВФ повинен був би вже дати транш. Траншу не було довго, 1,5 року. В цілому умови виконані. Ситуація зараз важка, бюджет на макроекономічному рівні, який цікавить МВФ, в принципі нормальний", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги