"Коболєва - за ґрати": політолог жорстко оцінив роботу ексголови "Нафтогазу"

Також він заявив, що ціна на газ для українців має бути відкритою

"Коболєва - за ґрати": політолог жорстко оцінив роботу ексголови "Нафтогазу"

Ексглава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв повинен сісти за ґрати.

Про це в ефірі програми "Україна Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" сказав політолог Георгій Біркадзе.

"Я вважаю, що насамперед за все відповідальність має нести Коболєв. Ця людина повинна сісти до в'язниці за те, що він докерувався, витрачав мільйони доларів на свій піар ... Не по 40 млн мали виписувати собі премії, а потрібно було вкладати гроші в соціальну рекламу", - сказав він.

Читайте також: "Найголовніший спекулянт - "Нафтогаз": нардеп розповів чому"

Політолог зазначив, що йому плювати, хто керує Україною, а головне - щоб влада щиро любила країну і дбала про людей.

"Я поки не відчуваю, що пан Вітренко (глава НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко - прим. ред.) декларує - буде ось так, ми зробимо такі реформи, поліпшення. Народ же це не бачить і не відчуває", - сказав він.

Також він заявив, що ціна на газ для українців має бути відкритою.

"Як таке може бути, що 19 мільярдів збитків, а 5 мільярдів гривень вони заплатили дохід? Все приховано. Якщо це державне підприємство, то, будьте ласкаві, публікуйте і розповідайте людям, як ви ці гроші витрачаєте... Люди повинні знати, як витрачається кожна копійка. Ось тоді буде порядок", - сказав Біркадзе.

Нагадаємо, екскерівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв зазначав, що керівництво НАК "Нафтогаз України" отримало багатомільйонні премії у 2020 році за виконані перед держбюджетом зобов'язання щодо відрахувань податків та частини прибутку.

"Питання з формулюванням, "чому менеджмент "Нафтогазу" отримав великі премії на тлі багатомільярдних збитків" – від початку маніпулятивні. Тому що менеджмент Нафтогазу за підсумками 2020 року виконав усі головні поставлені перед ним завдання. Хтось виконав добре, хтось погано. Все зафіксовано у системі управління талантами", – заявив Коболєв.

За його словами, кожен з директорів і членів правління НАК отримав премії в межах максимально дозволеного ліміту, який прописаний в контракті кожного співробітника "Нафтогазу".

Читайте також: "Енергокриза в Україні: нардеп пояснив, що з газом власного видобутку"

Раніше політолог Максим Ялі повідомляв, що ціна на газ може негативно відбитися на старті опалювального сезону в Україні. У НАК "Нафтогаз" повідомили, що готові за договорами постачати ТКЕ газ за фіксованою ціною 13,7 грн за куб.м (без ПДВ і транспортування).

Політолог не виключає виникнення соціальної кризи в Україні. Він зазначив, що такий сценарій на руку Кремлю.

"Безумовно, це може викликати соціальну кризу, на що сподіваються в Кремлі, і вони цього не приховують. Я б сказав, що стаття Медведєва, колишнього президента Росії, особливо враховуючи тональність, вони (Росія – ред.) вже в передчутті, в очікуванні цього краху. І можливо вже, таким чином, будуть допомагати, щоб було з ким домовлятися на їх думку, які будуть готові йти на виконання тих вимог, які виставляє Кремль, і на які Зеленський зараз не погоджується", — зазначив експерт.

Джерело Україна 24 Теги