Енергокриза в Україні: нардеп пояснив, що з газом власного видобутку

Михайло Цимбалюк вважає, що газ українського видобутку повинен піти для населення і для комунальної сфери

Енергокриза в Україні: нардеп пояснив, що з газом власного видобутку

Україна в змозі забезпечити своє населення і свої підприємства газом власного видобутку. Про це в токшоу "Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" повідомив народний депутат від фракції "Батьківщина" Михайло Цимбалюк, коментуючи ситуацію з газом в Україні, яка може негативно позначитися на опалювальному сезоні 2021/22.

"Однозначно уряд мав би створити комісію, куди увійдуть усі фахівці, представники Верховної Ради, Міністерств і відомств, представники місцевого самоврядування, щоб розбиратися покроково, погодинно, цілодобово, що робити в державі... Ми маємо з весни зареєстрований законопроєкт, де газ українського видобування має піти для населення і для комунальної сфери, і його вистачає, бо Україна, хоча кожен рік зменшує добування, але 13 мільярдів (кубів газу - ред.) вистачає для людей і для комунальних підприємств, - зазначив нардеп.

Читайте також: Оселю можуть відрізати від газу: кого це стосуватиметься

Михайло Цимбалюк зазначив, що йому незрозуміло, звідки беруться цінові накрутки на газ українського видобутку. Він нагадав, що український газ – це надбання українського народу.

"Скільки воно має коштувати? Вітренко (голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко-ред.)  визнав, коли був виконувачем обов’язків міністра енергетики, газ українського видобування з 30 % рентабельністю коштуватиме  2400 гривень. А один із колишніх членів наглядової ради "Нафтогазу" сказав, що собівартість українського газу  -1 гривня. Вибачте, де береться 7, де береться 12 і 36 (гривень за 1 куб - ред.)? Ринку немає. В Україні ринку газу немає. Це спекуляція. Треба для людей дати те, що їм належить - газ українського добування. Бо надра, згідно з Конституцією, належать українському народу", - сказав Цимбалюк.

Як відомо, ціна на газ може негативно відбитися на старті опалювального сезону в Україні. У НАК "Нафтогаз" повідомили, що готові за договорами постачати ТКЕ газ за фіксованою ціною 13,7 грн за куб.м (без ПДВ і транспортування). Чи встигнуть комунпідприємства укласти такі договори до настання холодів, поділився думкою політолог Максим Ялі.

"Якщо почнеться різке похолодання, як зазвичай, в українському суспільстві це відбувається, всі швиденько стануть в чергу. Це буде, безумовно, метушня, ну, як процеси всі у нас запускаються, буде критика. Але, я думаю, що єдине, на що може сподіватися влада і Нафтогаз, зокрема й на те, що у нас буде, як і в попередні роки, тепла зима. Тоді може теоретично вистачити того, що у нас є в сховищах, а також, що ми ще можемо встигнути видобути до кінця 2021 року, я маю на увазі український газ, українського видобутку. Тобто в принципі населенню теоретично може вистачити. Але для промисловості, якщо подібна ціна буде як мінімум кілька місяців, а прогнози такі вже є, зокрема й від західних аналітиків, то вся продукція стає неконкурентоспроможною, будуть зупинятися підприємства, а значить, люди будуть звільнятися, або на час йти", — оцінив ситуацію з газом в країні експерт.

Нагадаємо, в Одеській області оголосили надзвичайну ситуацію регіонального рівня через дефіцит газу для бюджетних установ. За інформацією Одеської держадміністрації, постачальники послуг не можуть виконувати контрактні умови через підвищення ціни на газ. Крім того, комунальні підприємства нездатні оплатити послуги за новою завищеною вартістю.

Джерело Україна 24 Теги