Без опалення можуть залишитися південь і схід України — експерт пояснив, що робити

Сергій Дяченко розповів, як можна запобігти браку газу в деяких регіонах

Без опалення можуть залишитися південь і схід України — експерт пояснив, що робити

В Україні можуть виникнути проблеми з газом — подробиці розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" енергетичний експерт Сергій Дяченко.

"Наша газотранспортна система побудована так, що якщо немає транзитного газу, можуть бути проблеми з газопостачанням на сході та півдні України. Річ у тому, що сховища розташовані на заході, і якщо компресори при транзиті працюють зі сходу на захід, то не можна постачати газ на південь і схід України. Система працювала таким чином, що на сході відбирався транзитний газ і заміщався зі сховищ на заході", — сказав він.

Читайте також: Прямий контракт із "Газпромом": Кучеренко розповів, про що обмовився Зеленський

Експерт пояснив, як цьому запобігти.

"Тобто, якщо не буде транзитного газу, для забезпечення сходу України взимку потрібно буде переводити нашу ГТС на реверс. У 2009 році це робили, днів за 10 це можна зробити, зараз це вирішується", — сказав він.

Раніше політолог Олександр Антонюк заявив, що Україна повинна готуватися до можливості повного припинення транзиту російського газу через свою територію. Експерт розповів, які заходи потрібно вжити Україні.

Також лідерка партії "Батьківщина", народна депутатка Юлія Тимошенко розповіла, скільки українці переплачують за газ.

"У 8 разів більше... ви знаєте взагалі, яка це сума? У нас виходить 76 млрд грн щорічно. Це, вважайте, 60% від всього, що витрачається на охорону здоров'я, це те, що з завищених тарифів на газ і тепло заробляє НАК "Нафтогаз". Це скандал величезного масштабу. Ті країни, які виробляють достатньо газу для себе, завжди для своїх громадян мають спеціальну ціну, а у нас ..." — зазначила вона.

Джерело Україна 24 Теги