Накопичувальна пенсія: у Мінфіні розповіли, з чого вона складатиметься

Накопичувальна частина пенсії складатиметься не тільки з відрахувань з доходів

Накопичувальна пенсія: у Мінфіні розповіли, з чого вона складатиметься

Формулу безбідної старості озвучили у Міністерстві фінансів. Накопичувальна пенсія формуватиметься не тільки з доходів громадян, а й за кошти держави, повідомляється у програмі "Економіка" на телеканалі "Україна 24".

Щомісяця на рахунок майбутнього пенсіонера надходитиме 1% від сплаченого ним єдиного соціального внеску. Стільки ж — з державного бюджету. На пенсійний рахунок також можна класти ваші вільні гроші. Запустити  накопичувальну систему планують  не раніше 2023-го року.

Читайте також:  "Треба розраховувати на себе": ексміністр дав українцям пораду щодо пенсій

 

Втім, колишній віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко вважає, що це справа  майбутнього, а зараз слід  вирішувати проблеми теперішніх пенсіонерів. 

"Нам треба більше говорити, як вижити пенсіонерам сьогоднішнім і що робити людям, яким від 50 років, у яких уже немає можливості, щоб накопичувати трудовий стаж і що буде з ними, коли вони вийдуть на пенсію. Слухати від уряду заяви про те, що через 15-20 років ви не матимете взагалі пенсій, повірте — це не найкращий сигнал для наших працівників для українців щодо майбутнього в нашій державі", — сказав він. 

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 3 серпня заявив, що в Україні з 2023 року почнуть запроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями для працівників бюджетної сфери.

Раніше Міністерство соціальної політики представило оновлену концепцію другого рівня пенсійної системи, який передбачає введення обов'язкових пенсійних накопичень для всіх громадян. Передбачається, що додаткові пенсійні накопичення українців формуватимуться за рахунок частини єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб.

Економіст Олег Пендзин заявив, що запровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні не має сенсу через слабкість вітчизняної економіки.

"В слабких економіках будь-яке накопичення не гарантує збереження коштів. А якщо враховувати, що до власних накопичень буде доступ через 35 років - це період страхового стажу, який вам дасть можливість вийти на пенсію і скористатися цими грошима - то малоймовірно, що там залишаться серйозні суми", - пояснив Пендзин.

Джерело Україна 24 Теги