В Україні може подорожчати газ: ексміністр назвав умову

Олексій Кучеренко оцінив наслідки для України падіння транзиту газу з Росії

В Україні може подорожчати газ: ексміністр назвав умову

Газотранспортна система України в результаті зниження обсягів транзиту російського газу не буде окупати себе, що може призвести до підвищення тарифів для українських споживачів.

Про це розповів в ефірі програми "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24" народний депутат від "Батьківщини", ексміністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

"Вона (українська ГТС - ред.) потрібна Росії, РАО "Газпром", але вона буде переведена в стан резерву. Можливо, раптом якась аварія, йому потрібно виконувати свої контрактні зобов'язання. Він прокачуватиме через неї, але трагедія в іншому. ГТС будувалася обсягом 200 млрд куб. м на рік, в останні роки працювала з 90-100 млрд. куб. м, зараз 40 млрд на рік. А базовий сценарій російський 15-20 млрд куб. м на рік, і тоді вона взагалі перестає бути окупною, її потрібно дотувати", - зазначив Кучеренко.

Читайте також: "Треба викинути дурощі з голови": ексміністр заявив, що Україні не потрібен ринок газу

За словами ексміністра, в результаті зросте і тариф, і ціна на газ:

"Зараз ми платимо 20 коп. за газ, який іде через трубу, а буде 2 грн, саме за транзит".

Читайте також: Вітренко про транзит газу через Україну: з боку Путіна відбулася маніпуляція

Раніше голова Кабміну України Денис Шмигаль заявив, що в Україні ціна на газ поки не змінюватиметься. За його словами, відповідно до підписаного річного контракту, тариф залишатиметься на рівні 7,96 грн за кубометр.

"Ціна газу зафіксована річним контрактом "Нафтогазу" на рівні 7,96 грн. Цей контракт діє до 1 травня наступного року", - зазначив Шмигаль під час пресконференції 14 вересня.

Директор консалтингової компанії Геннадій Кобаль в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як Україна утримує ціни на газ на рівні нижче ринкових.

Джерело Україна 24 Теги