Штрафи і навіть кримінальна справа: що буде, якщо не скористатися податковою амністією

Експертка розповіла, для чого вводиться податкова амністія в Україні

Штрафи і навіть кримінальна справа: що буде, якщо не скористатися податковою амністією

Що загрожує тим, хто не скористається податковою амністією, розповіла в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" директорка аудиторської компанії Ольга Трифонова.

"Гроші з тіні хочуть вивести, але це не головна мета податкової амністії. Головна мета, як її декларували представники Верховної Ради та Міністерства фінансів, — дати можливість почати людям з чистого аркуша, особливо перед тим, як Україна планує приєднатися до автоматичного обміну інформацією, а це означає, що українським податковим органам стане відома інформація про зарубіжні банківські рахунки фізичних осіб.

Також з наступного року наберуть чинності правила для контрольованих іноземних компаній, які теж стосуватимуться переважно фізичних осіб. І останнє, але теж важливе, це те, що вже відкрито говорять і представники Мінфіну, і парламенту — це введення так званих непрямих методів контролю над доходами фізосіб", — сказала вона.

Читайте також: Економіст про ризики пенсійної реформи в Україні: завершиться черговим розкраданням

Експертка пояснила, що наслідки можуть бути аж до кримінального провадження.

"Податкова амністія — це стартова точка перед подальшим введенням фіскалізації та контролю саме над фізичними особами. Автоматичний обмін інформацією дасть податковим органам можливість побачити, що знаходиться на зарубіжних рахунках українців-фізичних осіб. Зараз багато фізосіб не декларують такі статки в Україні, хоча повинні вже за чинним законодавством. Вони сподіваються, що податкова не дізнається, але для цього буде конкретний інструмент.

І якщо людина не скористалася податковою амністією, будуть податкові нарахування за повною ставкою, штрафні санкції та навіть кримінальна справа. А якщо скористатися, можна знизити податкову ставку, уникнути штрафних санкцій і потенційних кримінальних проваджень", — сказала вона.

Читайте також: Безготівкові розрахунки зручні й можуть вивести економіку з тіні - економіст

Нагадаємо, 15 червня 2021 року Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо добровільного декларування фізичними особами активів, що їм належать та сплати одноразового збору в бюджет.

Згідно зі змінами, всі громадяни, які мають активи, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки, можуть подати до податкових органів одноразову декларацію.

Джерело Україна 24 Теги